10.5 C
Częstochowa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Bratki w dziurach na drodze. Mieszkańcy mają dość!

Niecodzienny widok zagościł na drodze w Gminie Wręczyca Wielka. W podziurawionej nawierzchni można zobaczyć świeżo nasadzone… bratki.

Piła Druga to wieś położona w Powiecie Kłobuckim, a dokładniej w Gminie Wręczyca Wielka. Już na wjeździe do wsi, tuż przy znaku informacyjnym z nazwą miejscowości, pojawił się pokolorowany szyld z napisem ”Uwaga bratki, ładne kwiatki”. Po przekroczeniu granicy, w samych dziurach zaś można zobaczyć świeżo nasadzone bratki. Choć kalendarzowa wiosna puka do naszych bram, to jednak widok ten jest dość zdumiewający i niecodzienny. Trudno bowiem napotkać na rosnące na środku drogi kwiatki.

Okazuje się, że to mieszkańcy Piły Drugiej dokonali nasadzeń. Wyjaśniają, że w ten sposób… wspierają Gminę Wręczyca Wielka!
– Gmina Wręczyca Wielka od dwóch lat ma problem z załataniem dziur na drodze gminnej w Pile Drugiej, Mieszkańcy postanowili wesprzeć gminę, aby nie ponosiła dodatkowych kosztów odszkodowawczych i odpowiednio oznaczyła miejsca w nietypowy sposób. We wszystkich dziurach kwitną bratki… – wyjaśniają.

Jak widać, kreatywności mieszkańcom tej niewielkiej wsi nie brakuje. Choć w wyjaśnieniach na pierwszy plan wysuwa się troska o gminne finanse, to jasne jest, że mają oni dość dziur w nawierzchni, a same nasadzenia są happeningiem, który ma zwrócić uwagę na bierność władz w kwestii naprawienia podziurawionej drogi. Akcja w humorystyczny sposób na pewno zwróciła uwagę opinii publicznej na ten problem. Czy będzie na tyle skuteczna, że przyniesie realne działania gminy i finalnie doprowadzi do załatania dziur i naprawy uszkodzonej nawierzchni? To się okaże w najbliższej przyszłości, a my na pewno sprawę ”ogrodników drogowych” z Piły Drugiej będziemy monitorować.

Sebastian Zielonka
Fot. Sołtys Sołectwa Klepaczka

  • bratki droga wreczyca nr1
  • bratki droga wreczyca
  • bratki droga wreczyca
  • bratki droga wreczyca
  • bratki droga wreczyca
  • bratki droga wreczyca
  • bratki droga wreczyca
POWIĄZANE

Ostatnie

Częstochowa
bezchmurnie
10.5 ° C
11.1 °
8.3 °
90 %
2.6kmh
6 %
pt.
20 °
sob.
25 °
niedz.
20 °
pon.
26 °
wt.
22 °