W Białymstoku zakończyły się IV Otwarte Mistrzostwa Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, w których wystartowali także funkcjonariusze Śląskiego Oddziału SG.
Zawody odbyły się w dniach 15–19 czerwca 2026 r. Ich celem było doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy osobom znajdującym się w stanie zagrożenia życia i zdrowia.
Uczestnicy mierzyli się z zadaniami sprawdzającymi wiedzę, właściwą ocenę sytuacji oraz skuteczność działań ratunkowych podejmowanych pod presją czasu. Zmagania ratownicze przeprowadzono na terenie Białegostoku, a także w Gródku, Michałowie, Wasilkowie i Zabłudowie.
W mistrzostwach wzięli udział funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, pełniący na co dzień służbę w Placówkach SG w Opolu oraz Katowicach-Pyrzowicach. Rywalizacja zakończyła się sukcesem zespołu z Placówki SG w Katowicach-Pyrzowicach, który zajął II miejsce w klasyfikacji końcowej.
red
źródło: Śląski Oddział Straży Granicznej



![Lisiniec przejdzie metamorfozę. Powstanie Strefa Rekreacji Pacyfik [WIZUALIZACJE]](https://miejska.pl/wp-content/uploads/2026/06/lisiniec-1-768x432.jpg)


