19.9 C
Częstochowa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Dzieci Leona Madsena porwane?

Żużlowiec Krono-Plast Włókniarza Częstochowa, Leon Madsen, wydał w mediach społecznościowych szokujące oświadczenie.

W styczniu do mediów przedostała się informacja o rozstaniu Leona Madsena z Magdaleną Bradtke, z którą żużlowiec ma dwójkę dzieci. Zawodnik Krono-Plast Włókniarza Częstochowa długo nie odnosił się do całej sprawy. W czwartkowy poranek wydał oświadczenie, które zszokowało opinię publiczną. Słowa Madsena są cytowane przez media w całej Polsce, wszak to jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych żużlowców na świecie.

By uniknąć jakichkolwiek niedomówień i niedopowiedzeń, oświadczenie Madsena publikujemy w całości.

OŚWIADCZENIE MADSENA
”4 maja dzieci Leona zostały porwane i wywiezione z Danii do Polski przez matkę.
To była ciężka i trudna decyzja, aby przekazać tę informację mediom, ale jest to słuszny i potrzebny krok, zarówno dla moich fanów, jak i dla moich dzieci.


Od 1,5 miesiąca nie widziałem moich dzieci po tym, jak ich matka nielegalnie wywiozła je do Polski.

Moje dzieci do tej pory mieszkały w Danii. Po zakończeniu wspólnego pożycia z matką dzieci Magdą, próbowała ona na różne sposoby oddzielić ode mnie nasze wspólne dzieci, np. grożąc, że wywiezie je do Polski i fałszywie oskarżając mnie o przemoc wobec niej i dzieci. W związku z tym od lutego toczy się sprawa w sądzie rodzinnym w Danii. Nigdzie Magda nie odniosła sukcesu w sprawie fałszywych oskarżeń.

W dniu 06.06.24 r. sąd rodzinny wydał tymczasowy wyrok w sprawie i tym orzeczeniem uznał działania Magdy za nielegalne. Uprowadzając dzieci z Danii, zdecydowała się popełnić czyn karalny i przestępczy, który jest obecnie badany przez władze duńskie. Jest również poszukiwana przez duńską policję. Sąd przyznał mi również tymczasowo miejsce zamieszkania obojga dzieci i jednocześnie zawiesił kontakty dzieci z ich matką.

W międzyczasie mogę tylko czekać, aż sprawiedliwości stanie się zadość, a polskie władze zastosują się do konwencji haskiej i wydadzą moje dzieci z powrotem do Danii, do czego są zobowiązane na mocy prawa międzynarodowego.

Dlatego liczę na zrozumienie ze strony kibiców, sponsorów itp. W tym trudnym czasie nie zawsze jest łatwo skupić się w 100% na wyścigach żużlowych i uprawianiu sportu na najwyższym poziomie. Ale robię wszystko, co w mojej mocy.

Ogłaszam również, że na razie odchodzę z reprezentacji Danii. Powodem tego jest fakt, że główny sponsor żużlowej reprezentacji Danii zdecydował się zatrudnić Magdę w swoim polskim oddziale. Dowiedziawszy się o nielegalnych i przestępczych działaniach Magdy oraz o tym, że jest ona poszukiwana przez duńską policję, nie zmienił swojej decyzji.

Nie mogę i nie będę kojarzony z firmą, która wspiera Magdę, dopuszczającą się nielegalnych i przestępczych czynów.” – Kończy swoje oświadczenie Madsen.

Jak ustalił portal po-bandzie.com.pl, Krono-Plast Włókniarz Częstochowa wiedział o problemach swojego zawodnika. Rzecznik prasowy lubu, Mateusz Żesławski w rozmowie z portalem podkreślił, że publikacja oświadczenia była decyzją Madsena. Włókniarz zostawił mu w tym aspekcie wolną rękę, ale wiedział o tym, że Leon planuje takie oświadczenie opublikować.

SZ
redakcja@miejska.pl
Źródło: Przegląd Sportowy, Po-Bandzie.com.pl

POWIĄZANE

Ostatnie

Grupa Elanex: Miasto planuje wycinkę wszystkich drzew przy ul. św. Kingi

Władze Częstochowy planują wycinkę wszystkich drzew przy ul. św. Kingi oraz czterdziestu innych drzew w ramach przebudowy ulicy. Projekt zakłada poszerzenie jezdni o około...

Częstochowa: Autobus za tramwaj. Trwają prace serwisowe

Od 15 lipca rozpocznie się drugi etap prac związanych z tzw. podbijaniem torowiska tramwajowego. W związku z tym na odcinku od pętli na Północy...

Tragedia w Nowej Wsi: Kierowca zginął na miejscu [ZDJĘCIA]

W poniedziałek około godziny 12:20 w miejscowości Nowa Wieś w powiecie częstochowskim doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginął 36-letni kierowca. Wstępne ustalenia policji...

Rozbudowa Żłobka Miejskiego „Reksio” w Częstochowie

Końcem lipca br. rozpoczną się prace budowlane w Żłobku Miejskim „Reksio” przy al. Armii Krajowej 66a. Inwestycja ta ma nie zakłócić funkcjonowania placówki. Nowy dwukondygnacyjny...

Śmiertelny wypadek w Lubojnie

W niedzielę przed północą w Lubojnie, na ulicy Częstochowskiej, doszło do tragicznego wypadku drogowego, w wyniku którego zmarł 65-letni mężczyzna. Policjanci, pod nadzorem prokuratury,...

Balonowa magia – Jurajskie Zawody Balonowe przyciągnęły tłumy!

To był weekend wielu wrażeń, można było odlecieć! I to dosłownie! Gminy Olsztyn i Janów zapewniły swoim mieszkańcom i turystom wyśmienitą rozrywkę, co można...
Częstochowa
bezchmurnie
19.9 ° C
21.2 °
19.3 °
67 %
3.2kmh
4 %
wt.
32 °
śr.
29 °
czw.
27 °
pt.
27 °
sob.
21 °