W Częstochowie rozpoczęły się dziś egzaminy ósmoklasistów. Do sprawdzianu przystępuje ponad 1,8 tys. uczennic i uczniów.
To dzień ważny dla uczniów kończących szkołę podstawową. W Częstochowie rozpoczął się egzamin ósmoklasisty, który podsumowuje osiem lat nauki.
Według przekazanych informacji do egzaminów przystępuje w mieście ponad 1,8 tys. uczennic i uczniów.
W związku z rozpoczęciem sprawdzianu pierwszy zastępca prezydenta Częstochowy Zdzisław Wolski przekazał zdającym życzenia spokoju, wiary w siebie oraz jak najlepszych wyników. W jego słowach pojawiło się także życzenie opanowania i „odrobiny szczęścia”.
red
źródło/fot: UM w Częstochowie



![Zderzenie pięciu samochodów na A1 pod Częstochową [ZDJĘCIA]](https://miejska.pl/wp-content/uploads/2026/06/osp-starcza-1-e1780860128402-768x500.jpg)


