Policjanci z zawierciańskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 38-letniemu kierowcy, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.
Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 19:00 na ulicy Blanowskiej w Zawierciu. Funkcjonariusze, kontrolując prędkość pojazdów, zatrzymali Volkswagena, którego kierowca jechał z prędkością 102 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. W wyniku tego rażącego naruszenia przepisów, 38-latkowi zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące. Oprócz tego, mieszkaniec Zawiercia został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tysiąca złotych oraz 13 punktami karnymi.
Nowe przepisy, obowiązujące od marca 2026 roku, przewidują utratę prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h także poza obszarem zabudowanym. Kierowcy, którzy zdecydują się prowadzić pojazd w okresie zawieszenia uprawnień, mogą zostać ukarani na podstawie kodeksu wykroczeń, a ich uprawnienia mogą zostać cofnięte na pięć lat decyzją administracyjną starosty. Policja przypomina, że nadmierna prędkość znacząco zwiększa ryzyko wypadków drogowych.
red
źródło: KPP Zawiercie



![Lisiniec przejdzie metamorfozę. Powstanie Strefa Rekreacji Pacyfik [WIZUALIZACJE]](https://miejska.pl/wp-content/uploads/2026/06/lisiniec-1-768x432.jpg)


