Miejsce na Twoją reklamę
MNIAM 2
MNIAM 2
25.1 C
Częstochowa
25.1 C
Częstochowa
środa, 24 czerwca, 2026
spot_img
spot_img

Kontrole zatrudnienia cudzoziemców na Śląsku i Opolszczyźnie przyniosły zaskakujące liczby

Od początku roku Straż Graniczna przeprowadziła setki kontroli legalności pracy cudzoziemców w regionie. Wyniki pokazały skalę nieprawidłowości, a w części spraw zapowiedziano kolejne kroki prawne.

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej od początku roku zakończyli 200 kontroli legalności zatrudnienia w podmiotach gospodarczych zatrudniających cudzoziemców na terenie Śląska i Opolszczyzny. W ramach tych działań skontrolowano łącznie 3.483 cudzoziemców.

Ustalenia wykazały, że 920 osób wykonywało pracę nielegalnie. W związku z naruszeniami na pracodawców nałożono kary finansowe, których łączna wysokość przekroczyła 450 tys. zł. Według podsumowania Śląskiego Oddziału SG suma nałożonych od początku roku kar wyniosła dokładnie 452.350 zł.

Koszmarny wypadek na A1 [ZDJĘCIA]Czytaj równieżKoszmarny wypadek na A1 [ZDJĘCIA]

W poniedziałek 22 czerwca funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zakończyli kontrolę legalności zatrudnienia w jednej z firm na terenie miasta. Kontrolą objęto 115 cudzoziemców. Tego samego dnia funkcjonariusze Placówki SG w Rudzie Śląskiej zakończyli kontrolę w firmie na terenie województwa śląskiego, obejmując czynnościami łącznie 75 osób.

W trakcie kontroli sprawdzany jest zarówno pracodawca, jak i zatrudniani przez niego cudzoziemcy. W obu wskazanych przypadkach stwierdzono nieprawidłowości w procesie powierzania i wykonywania pracy. Zapowiedziano dalsze działania zmierzające do skierowania do właściwych sądów wniosków o ukaranie pracodawców. Konsekwencje mają ponieść również pracownicy, którzy wykonywali pracę bez wymaganych zezwoleń.

red
źródło: Śląski Oddział Straży Granicznej

MNIAM 2
AMERICAN zielonka 2
brunch zielonka 2
spot_img

Popularne na stronie