Trzech obywateli Gruzji, którzy przylecieli do Katowic-Pyrzowic z Kutaisi, nie otrzymało zgody na wjazd do Polski. Wszyscy odlecieli już z powrotem do swojego kraju.
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach odmówili wjazdu trzem cudzoziemcom po przylocie z Gruzji. W przypadku jednego z nich dane widniały w bazach teleinformatycznych jako osoby, której należy odmówić wjazdu lub pobytu na terenie strefy Schengen. Dwóch pozostałych wykorzystało już dopuszczalny czas pobytu, do którego byli uprawnieni.
Komendant Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach wydał wobec wszystkich trzech osób decyzje administracyjne o odmowie wjazdu. Tego samego dnia cudzoziemcy odlecieli do Gruzji.
Od początku roku decyzje o odmowie wjazdu na terytorium Polski otrzymało łącznie 102 cudzoziemców.
red
źródło: Śląski Oddział Straży Granicznej



![Zderzenie pięciu samochodów na A1 pod Częstochową [ZDJĘCIA]](https://miejska.pl/wp-content/uploads/2026/06/osp-starcza-1-e1780860128402-768x500.jpg)


