Zdecydowana reakcja świadka doprowadziła do zatrzymania 53-letniej kobiety z powiatu kłobuckiego, która prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Kobieta próbowała wręczyć policjantom łapówkę, aby uniknąć odpowiedzialności.
Do incydentu doszło w miejscowości Władysławów w gminie Popów, gdzie przypadkowy świadek zauważył, że kierująca Oplem porusza się po drodze w sposób zagrażający bezpieczeństwu. Świadek nie pozostał obojętny i odebrał kobiecie kluczyki, po czym zgłosił sprawę na policję. Na miejsce przybyli funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy ustalili, że 53-latka miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.
Podczas interwencji kobieta próbowała przekonać policjantów do „załatwienia sprawy w inny sposób”, oferując im 500 złotych. Funkcjonariusze poinformowali ją, że jest to przestępstwo, jednak kobieta nie zrezygnowała z próby przekupstwa. W efekcie została zatrzymana i spędziła noc w policyjnej celi. Usłyszała zarzuty dotyczące prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz próby wręczenia korzyści majątkowej. O dalszym losie kobiety zdecydują prokurator i sąd, a grozi jej wieloletni pobyt w więzieniu.
Postawa świadka, który zareagował na niebezpieczną sytuację, wpisuje się w założenia kampanii „Widzisz – Reaguj!”, promującej odpowiedzialne zachowania na drodze. Dzięki jego interwencji udało się uniknąć potencjalnie groźnego wypadku.
red
źródło: KPP Kłobuck



![Lisiniec przejdzie metamorfozę. Powstanie Strefa Rekreacji Pacyfik [WIZUALIZACJE]](https://miejska.pl/wp-content/uploads/2026/06/lisiniec-1-768x432.jpg)




