Miejsce na Twoją reklamę
MNIAM 2
MNIAM 2
27.9 C
Częstochowa
27.9 C
Częstochowa
piątek, 26 czerwca, 2026
spot_img
spot_img

Pod prąd na A1 w rejonie Kamieńska

Skrajnie niebezpieczna sytuacja na autostradzie A1 w rejonie Kamieńska. 51-letnia kierująca Toyotą pomyliła zjazd, po czym zawróciła na pasie włączeniowym i ruszyła pod prąd pasem awaryjnym.

Do zdarzenia doszło 23 czerwca 2026 roku, kilka minut przed godziną 17.00, na autostradzie A1 w rejonie węzła Kamieńsk. Policjanci z Komisariatu Policji w Kamieńsku otrzymali zgłoszenie o kierującej, która miała poruszać się pod prąd.

Informację przekazała załoga transportu medycznego jadąca autostradą w kierunku Katowic. To właśnie ona zauważyła niebezpieczny manewr i natychmiast powiadomiła służby.

Z relacji świadków wynikało, że 51-letnia kierująca Toyotą, znajdując się na pasie włączeniowym do ruchu, rozpoczęła manewr zawracania. Następnie wjechała na pas awaryjny autostrady i poruszała się nim pod prąd do zjazdu prowadzącego w kierunku Kamieńska.

Koszmarny wypadek na A1 [ZDJĘCIA]Czytaj równieżKoszmarny wypadek na A1 [ZDJĘCIA]

Załoga transportu medycznego ujęła kierującą do czasu przyjazdu patrolu. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Badanie wykazało, że 51-letnia mieszkanka województwa łódzkiego nie była pod wpływem alkoholu.

W rozmowie z funkcjonariuszami kobieta wyjaśniła, że na węźle autostrady A1 w Kamieńsku pomyliła zjazdy. Gdy zorientowała się, że nawigacja prowadzi ją w kierunku Katowic zamiast do Łodzi, postanowiła zawrócić. Potwierdziła również, że po wykonaniu manewru wjechała na pas awaryjny i jechała nim pod prąd do zjazdu w Kamieńsku.

Policjanci zatrzymali 51-latce prawo jazdy. Za popełnione wykroczenia kobieta odpowie przed sądem.

Red.

MNIAM 2
AMERICAN zielonka 2
brunch zielonka 2
spot_img

Popularne na stronie