24 czerwca 2026 roku w uczelni odbyła się uroczystość, podczas której władze i Senat pogratulowały pracownikom, którzy niedawno otrzymali tytuł profesora tytularnego Rzeczypospolitej Polskiej.
Wydarzenie miało miejsce podczas czerwcowego posiedzenia, w trakcie którego wręczono listy gratulacyjne jako symboliczne zwieńczenie ostatnich nominacji profesorskich. Gratulacje odebrali nowo mianowani profesorowie nauk inżynieryjno-technicznych: prof. dr hab. inż. Marek Warzecha, rektor Politechniki Częstochowskiej, prof. dr hab. inż. Iwona Zawieja, prof. dr hab. inż. Krzysztof Chwastek, prof. dr hab. Marcin Nabiałek oraz prof. dr hab. inż. Wojciech Sochacki.
Tytuł profesora belwederskiego został przedstawiony jako najwyższe uhonorowanie dotychczasowej drogi akademickiej oraz potwierdzenie międzynarodowego uznania dorobku badawczego. Podkreślono również, że obecność wyróżnionych naukowców w Politechnice Częstochowskiej wzmacnia prestiż uczelni i stanowi punkt odniesienia dla studentów, doktorantów oraz młodych pracowników nauki.
red
źródło/fot: Politechnika Częstochowska



![Koszmarny wypadek na A1 [ZDJĘCIA]](https://miejska.pl/wp-content/uploads/2026/06/a1-wypadek-1.jpg)


