Miejsce na Twoją reklamę
MNIAM 2
MNIAM 2
15.7 C
Częstochowa
15.7 C
Częstochowa
czwartek, 25 czerwca, 2026
spot_img
spot_img

Promile za kierownicą – kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani

Zawierciańska policja po raz kolejny zmaga się z problemem nietrzeźwych kierowców. Pomimo licznych apeli, wczoraj zatrzymano dwóch mężczyzn prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu.

Pierwszy incydent miał miejsce po godzinie 8:00 w Rokitnie, gdzie policjanci ze Szczekocin zostali wezwani do samochodu osobowego znajdującego się w rowie. Na miejscu funkcjonariusze odkryli, że 43-letni kierowca Renault miał ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na szczęście nie doszło do żadnych poważnych konsekwencji. Kolejny przypadek odnotowano po godzinie 19:00 w Kroczycach, gdzie patrol drogówki zatrzymał kierowcę Citroena. Badanie wykazało, że 50-latek miał prawie promil alkoholu. W obu sytuacjach policja zatrzymała prawa jazdy nietrzeźwym kierowcom.

Koszmarny wypadek na A1 [ZDJĘCIA]Czytaj równieżKoszmarny wypadek na A1 [ZDJĘCIA]

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest przestępstwem, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów przez co najmniej 3 lata. Dodatkowo, kierowcy muszą liczyć się z obligatoryjną karą finansową na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym. Policja przypomina, że alkohol wpływa negatywnie na zdolności kierowcy, spowalniając reakcje, pogarszając koordynację i zdolność oceny sytuacji na drodze.

red
źródło: KPP Zawiercie

MNIAM 2
AMERICAN zielonka 2
brunch zielonka 2
spot_img

Popularne na stronie