W ostatnich dniach na drogach powiatu myszkowskiego doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń z udziałem motocyklistów, rowerzystów i pieszych. Siedem osób trafiło do szpitala z obrażeniami ciała, co skłoniło policję do apelu o większą ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
17 czerwca 2026 roku w Niegowie doszło do wypadku z udziałem dwóch nieletnich motocyklistów, którzy stracili panowanie nad motocyklami typu cross i uderzyli w ogrodzenie posesji. Obaj nastolatkowie zostali przewiezieni do szpitala z obrażeniami. Tego samego dnia w Myszkowie, na ulicy Kwiatkowskiego, doszło do zderzenia samochodu osobowego z rowerzystą, w wyniku czego rowerzysta doznał złamania obojczyka.
Kolejny incydent miał miejsce 18 czerwca na ulicy Pułaskiego w Myszkowie, gdzie kierowca samochodu potrącił pieszą na przejściu. Kobieta, będąca pod wpływem alkoholu, doznała złamania nogi. Następnego dnia w Jastrzębiu doszło do kolizji rowerzystki z samochodem, gdy 82-letnia kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa. Rowerzystka również trafiła do szpitala.
20 czerwca w Rzeniszowie na drodze krajowej nr 91 doszło do wypadku z udziałem dwóch motocyklistów. 45-letni kierowca stracił panowanie nad motocyklem, co doprowadziło do zderzenia z innym motocyklistą. Obaj mężczyźni zostali hospitalizowani.
Policja przypomina o konieczności zachowania ostrożności, szczególnie w okresie wzmożonego ruchu jednośladów. Kierowcy powinni zwracać uwagę na motocyklistów, rowerzystów i pieszych, a użytkownicy jednośladów dostosowywać prędkość do warunków drogowych. Alkohol, który obniża zdolność oceny sytuacji, stanowi dodatkowe zagrożenie zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Bezpieczeństwo na drogach jest wspólną odpowiedzialnością wszystkich uczestników ruchu.
red
źródło: KPP Myszków



![Lisiniec przejdzie metamorfozę. Powstanie Strefa Rekreacji Pacyfik [WIZUALIZACJE]](https://miejska.pl/wp-content/uploads/2026/06/lisiniec-1-768x432.jpg)


