W Świętochłowicach rozegrano turniej szachowy o puchar komendanta miejskiego policji, w którym zmierzyli się młodzi zawodnicy i przedstawiciele kilku służb mundurowych. Rywalizacja trwała do ostatniej partii.
W sobotę 13 czerwca w Komendzie Miejskiej Policji w Świętochłowicach odbył się Turniej Szachowy o Puchar Komendanta Miejskiego Policji. Wydarzenie zorganizowano we współpracy ze Szkolnym Kołem Szachowym „Jedynka” Świętochłowice.
Do rozgrywek przystąpiła liczna grupa młodzieży oraz reprezentanci służb mundurowych: Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Ratownictwa Medycznego. Turniej przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund, a o końcowych rozstrzygnięciach decydowały partie rozgrywane do samego finału.
Wśród laureatów znalazł się także funkcjonariusz Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej, który wywalczył miejsce na podium.
red
źródło: Śląski Oddział Straży Granicznej



![Koszmarny wypadek na A1 [ZDJĘCIA]](https://miejska.pl/wp-content/uploads/2026/06/a1-wypadek-1.jpg)


