Na kortach Antuka w Częstochowie rozegrano trzydniowy turniej tenisowy pod patronatem rektora Politechniki Częstochowskiej. W programie znalazły się zmagania singlowe i deblowe, a rywalizacji towarzyszyły wymagające warunki atmosferyczne.
III Edycja Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Rektora Politechniki Częstochowskiej odbyła się w dniach 19–21 czerwca 2026 roku. Rozgrywki zgromadziły liczne grono zawodników i kibiców, a wydarzenie miało charakter sportowej rywalizacji połączonej z integracją środowiska akademickiego oraz promocją aktywności fizycznej.
Organizatorem turnieju było Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Częstochowskiej. Zawody odbyły się pod oficjalnym patronatem JM Rektora Politechniki Częstochowskiej, prof. dr. hab. inż. Marka Warzechy.
W singlu kobiet rywalizowało 10 zawodniczek podzielonych na dwie grupy, z których najlepsze awansowały do półfinałów krzyżowych. Pierwsze miejsce zajęła Ewa Molicka z Warszawy, druga była Alicja Grzesiak z Konopisk, a trzecia Elżbieta Jackowska z Częstochowy.
W turnieju singlowym mężczyzn wystartowało 32 zawodników. System pucharowy wymagał rozegrania pięciu zwycięskich pojedynków, by dotrzeć do strefy medalowej. Zwyciężył Jakub Pełka z Częstochowy, drugie miejsce zajął Ernest Kyć, a trzecie Michał Drogowski — obaj również z Częstochowy.
Niedzielne zmagania w deblu kobiet przyniosły rozstrzygnięcia w grze podwójnej. Triumfowały Maja Ostrowska i Paulina Moczarska z Częstochowy. Drugie miejsce wywalczyły Alicja Grzesiak i Elżbieta Jackowska, a trzecie Ewa Molicka i Katarzyna Krupa z Warszawy. Organizatorzy podkreślili wysoki poziom sportowy tegorocznej edycji.
red
źródło/fot: Politechnika Częstochowska



![Lisiniec przejdzie metamorfozę. Powstanie Strefa Rekreacji Pacyfik [WIZUALIZACJE]](https://miejska.pl/wp-content/uploads/2026/06/lisiniec-1-768x432.jpg)


