Policjant z Pyrzowic, wspólnie z funkcjonariuszem Straży Ochrony Kolei i żołnierzami z 5. Pułku Chemicznego, zatrzymał dwóch mężczyzn próbujących wynieść elementy wyposażenia z budynku PKP. Sprawcom grozi do 10 lat więzienia.
Do incydentu doszło w ubiegłą sobotę na terenach kolejowych w Miasteczku Śląskim, gdzie patrol pełnili policjant z Pyrzowic, sokista oraz żołnierze Wojska Polskiego. Działania były częścią operacji „TOR”, związanej z wcześniejszym aktem dywersji na trasie Warszawa – Lublin. Podczas patrolu przy ulicy Kolejowej zauważyli podejrzany samochód dostawczy zaparkowany przy jednym z budynków. Wewnątrz opuszczonego obiektu odkryli dwóch mężczyzn przygotowujących się do kradzieży elementów instalacji grzewczej.
Zatrzymani, 48-latek z Bytomia i 41-latek z Piekar Śląskich, przyznali się do usiłowania kradzieży z włamaniem. Straty oszacowano na kilka tysięcy złotych. Teraz sprawą zajmie się sąd, a mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
red
źródło: KPP Tarnowskie Góry



![Koszmarny wypadek na A1 [ZDJĘCIA]](https://miejska.pl/wp-content/uploads/2026/06/a1-wypadek-1.jpg)


