Około 3:30 nad ranem na terminalu A w Katowicach-Pyrzowicach pasażerka lecąca do Antalyi oświadczyła podczas odprawy bagażowej, że ma w bagażu karabin. Interwencja służb zakończyła się mandatem i niewpuszczeniem jej na pokład.
Informacja trafiła do służby dyżurnej Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych, którzy podjęli czynności przewidziane procedurami.
Kobieta została wylegitymowana, a jej bagaże sprawdzono pod kątem posiadania materiałów niebezpiecznych. Kontrola nie wykazała obecności żadnych tego typu przedmiotów.
Podróżną ukarano mandatem w wysokości 500 zł. Dodatkowo kapitan statku powietrznego podjął decyzję o zakazie wejścia kobiety na pokład samolotu.
red
źródło: Śląski Oddział Straży Granicznej



![Koszmarny wypadek na A1 [ZDJĘCIA]](https://miejska.pl/wp-content/uploads/2026/06/a1-wypadek-1.jpg)


