Miejsce na Twoją reklamę
MNIAM 2
MNIAM 2
31.8 C
Częstochowa
31.8 C
Częstochowa
piątek, 26 czerwca, 2026
spot_img
spot_img

Zawierciańska drogówka podsumowuje akcję „Bezpieczny pieszy”

Policjanci z Zawiercia przeprowadzili akcję „Bezpieczny pieszy”, której celem było zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na drogach. W trakcie działań ujawniono niemal 100 wykroczeń, z czego większość dotyczyła kierowców.

Wczoraj od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze z zawierciańskiej drogówki skupili się na miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do incydentów z udziałem pieszych. Dzięki wsparciu strażników miejskich oraz wykorzystaniu dronów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, policjanci mogli skutecznie monitorować zachowania uczestników ruchu drogowego. W efekcie ujawniono 97 wykroczeń, z czego aż 93 popełnili kierowcy. Najczęstszym przewinieniem było przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych, co odnotowano w 64 przypadkach. Ponadto, 11 kierowców wyprzedzało na przejściach, a pozostałe 18 wykroczeń dotyczyło innych naruszeń przepisów drogowych.

Koszmarny wypadek na A1 [ZDJĘCIA]Czytaj równieżKoszmarny wypadek na A1 [ZDJĘCIA]

Nie tylko kierowcy byli pod lupą. Policjanci zarejestrowali również cztery przypadki wykroczeń popełnionych przez pieszych, głównie związane z przechodzeniem w miejscach niedozwolonych. W ramach działań nałożono 69 mandatów, w tym trzy na pieszych, oraz udzielono 26 pouczeń. Dla dwóch kierowców sporządzone zostaną wnioski o ukaranie do sądu.

Akcja „Bezpieczny pieszy” przypomina, jak ważne jest przestrzeganie przepisów drogowych przez wszystkich uczestników ruchu, aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach.

red
źródło: KPP Zawiercie

MNIAM 2
AMERICAN zielonka 2
brunch zielonka 2
spot_img

Popularne na stronie