15 C
Częstochowa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Gdzie w Częstochowie można kupić 'tabletkę dzień po’? Publikujemy listę aptek.

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował mapę aptek, z którymi podpisał umowę na realizację pilotażu usług farmaceuty w zakresie zdrowia reprodukcyjnego.

Na stronach Ministerstwa Zdrowia możemy przeczytać, że trwa nowy pilotażowy program, dzięki któremu można otrzymać od farmaceuty receptę na antykoncepcję awaryjną. Program trwa do 30 czerwca 2026 r. Wystarczy zgłosić się do apteki, która podpisała umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Na stronie pacjent.gov.pl znajdziemy mapę, gdzie zaznaczone są wszystkie apteki biorące udział w pilotażu.

Dotychczas zgłosiło się blisko 770 aptek (dane na 24.05.2024), które złożyły wnioski lub już podpisały umowy z Funduszem. Apteki przez cały czas mogą zgłosić się do programu pilotażowego. Nabór jest otwarty i prowadzą go Oddziały Wojewódzkie NFZ. Aby ułatwić przystąpienie do programu wnioski są przyjmowane elektronicznie.

Poniżej publikujemy listę aptek z Częstochowy, które są na liście ministerstwa.

Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że nie ma żadnych limitów na usługę farmaceuty w związku ze zdrowiem reprodukcyjnym. Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci za każdą konsultację farmaceuty udzieloną pacjentce, która zgłosi się do apteki po tabletkę „dzień po”.

MM

redakcja@miejska.pl

POWIĄZANE

Ostatnie

Częstochowa
zachmurzenie duże
15 ° C
16.3 °
15 °
71 %
2.5kmh
88 %
czw.
13 °
pt.
20 °
sob.
25 °
niedz.
20 °
pon.
26 °