15 C
Częstochowa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Jechał skuterem. Miał 2.5 promila.

Podczas patrolu ulicy Zadwornej w Ostrowach nad Okszą, policjanci z kłobuckiej komendy zatrzymali do kontroli skuter, którego sposób jazdy wzbudził podejrzenia. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że 49-letni mężczyzna miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu.

Policjanci z kłobuckiej komendy patrolując ulicę Zadworną, zauważyli skuter, którego kierowca poruszał się w sposób wskazujący na możliwe spożycie alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali pojazd. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia – w organizmie 49-letniego kierowcy, mieszkańca powiatu kłobuckiego, stwierdzono prawie 2,5 promila alkoholu.

Jazda pod wpływem alkoholu stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko samego kierowcy, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że zarówno rowerzyści, jak i motocykliści są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo, ponieważ nie chronią ich poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa ani karoseria pojazdu. Każde zderzenie lub upadek może mieć tragiczne konsekwencje.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie trzeźwości i rozwagi na drodze. Bezpieczeństwo nasze i innych zależy od odpowiedzialnego zachowania za kierownicą.

MM
Źródło: KPP w Kłobucku
redakcja@miejska.pl

POWIĄZANE

Ostatnie

Częstochowa
zachmurzenie duże
15 ° C
16.3 °
15 °
71 %
2.5kmh
88 %
czw.
13 °
pt.
20 °
sob.
25 °
niedz.
20 °
pon.
26 °