Miejsce na Twoją reklamę
MNIAM 2
MNIAM 2
22.3 C
Częstochowa
22.3 C
Częstochowa
piątek, 26 czerwca, 2026
spot_img
spot_img

Myślał, że jest w Paryżu. Zatrzymano go na S8

Pieszy na drodze ekspresowej zwrócił uwagę policjantów. Okazało się, że 34-latek z Afganistanu nielegalnie przekroczył granicę i został porzucony w Polsce przez nieznanych kierowców.

W niedzielę 8 czerwca 2025 roku oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie idącym pieszo pasem awaryjnym drogi ekspresowej S8 w kierunku Wrocławia. Na miejscu funkcjonariusze zastali obywatela Afganistanu, który twierdził, że został wysadzony na Miejscu Obsługi Podróżnych przez kierowcę czarnego busa. Mężczyzna był przekonany, że znajduje się już w Paryżu we Francji.

Koszmarny wypadek na A1 [ZDJĘCIA]Czytaj równieżKoszmarny wypadek na A1 [ZDJĘCIA]

34-latek relacjonował, że około półtora miesiąca wcześniej opuścił Afganistan i przez terytorium Rosji oraz Białorusi dotarł do granicy z Polską. Następnie – zgodnie z jego relacją – miał zostać przewieziony do stolicy Francji. Nie znał osób, z którymi podróżował, ani kierowcy pojazdu, którym się poruszał.

Policjanci ustalili, że cudzoziemiec nie posiada żadnych ważnych dokumentów podróży ani uprawniających do przekroczenia granicy. Został zatrzymany, a następnego dnia usłyszał zarzut nielegalnego przekroczenia granicy Rzeczpospolitej Polskiej. Po przeprowadzeniu wymaganych czynności 34-latek został przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej w Łodzi, którzy prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

red

MNIAM 2
AMERICAN zielonka 2
brunch zielonka 2
spot_img

Popularne na stronie