Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Katarzynę D., partnerkę wiceprezydenta Częstochowy Łukasza Kota. Jak informuje Tygodnik Regionalny „7 dni”, sprawa ma związek z postępowaniem prowadzonym przez Prokuraturę Krajową.
Według ustaleń Tygodnika Regionalnego „7 dni”, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Katarzynę D., życiową partnerkę wiceprezydenta Częstochowy Łukasza Kota. Kobieta jest prezeską Fundacji Częstochowia oraz pracownicą Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Częstochowie.
CBA pojawiło się w Częstochowie 15 czerwca. Zatrzymanie miało zostać przeprowadzone na polecenie śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.
Sprawa Katarzyny D. ma mieć związek z postępowaniem dotyczącym m.in. wiceprezydenta Częstochowy Bartłomieja S., któremu również stawiano zarzuty o charakterze korupcyjnym.
Katarzyna D. miała usłyszeć zarzuty dotyczące wręczenia ustalonej osobie korzyści majątkowej w czterech transzach, w łącznej kwocie 50 tys. zł.
Według informacji „7 dni”, podejrzana nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec niej wolnościowe środki zapobiegawcze: poręczenie majątkowe w wysokości 20 tys. zł, dozór Policji oraz zakaz kontaktowania się z osobami wskazanymi w postanowieniu Prokuratury Krajowej.
Red.
źródło: Tygodnik Regionalny „7 dni”



![Koszmarny wypadek na A1 [ZDJĘCIA]](https://miejska.pl/wp-content/uploads/2026/06/a1-wypadek-1.jpg)


