Miejsce na Twoją reklamę
MNIAM 2
MNIAM 2
25.1 C
Częstochowa
25.1 C
Częstochowa
wtorek, 23 czerwca, 2026
spot_img
spot_img

Pędzili motocyklami 210 km/h. Zatrzymała ich częstochowska grupa SPEED

Dwóch motocyklistów zostało namierzonych przez częstochowską grupę SPEED na drodze wojewódzkiej w Broniszewie. Obaj jechali z prędkością 210 km/h.

Częstochowska grupa SPEED codziennie patroluje najważniejsze drogi regionu, kontrolując zachowanie kierowców i reagując na naruszenia przepisów ruchu drogowego. Policjanci korzystają zarówno z oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami, a także z laserowych mierników prędkości.

Do zadań funkcjonariuszy należy m.in. kontrola prędkości pojazdów oraz sprawdzanie, czy kierowcy samochodów ciężarowych przestrzegają zakazu wyprzedzania na drogach ekspresowych i autostradach. Częstochowski zespół „SPEED” został utworzony 19 lipca 2019 roku i składa się z czterech policjantów ruchu drogowego.

Ostatnio mundurowi interweniowali wobec dwóch motocyklistów, którzy poruszali się z bardzo dużą prędkością. Do zdarzenia doszło w sobotę na drodze wojewódzkiej w Broniszowie.

Lisiniec przejdzie metamorfozę. Powstanie Strefa Rekreacji Pacyfik [WIZUALIZACJE]Czytaj równieżLisiniec przejdzie metamorfozę. Powstanie Strefa Rekreacji Pacyfik [WIZUALIZACJE]

Policjanci namierzyli 46-letniego kierującego motocyklem marki Honda oraz 42-letniego kierującego Suzuki. Jak ustalono, obaj jechali z prędkością 210 km/h.

Funkcjonariusze zdecydowanie zareagowali na niebezpieczną jazdę. Obaj motocykliści stracili prawa jazdy, zostali ukarani wysokimi mandatami, a na ich konta trafiło po 15 punktów karnych.

Policja przypomina, że nadmierna prędkość jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń na drodze. Chwila brawury może doprowadzić nie tylko do uszkodzenia pojazdów, ale także do tragicznych konsekwencji dla zdrowia i życia uczestników ruchu.

Red.

MNIAM 2
AMERICAN zielonka 2
brunch zielonka 2
spot_img

Popularne na stronie