W miniony weekend dyżurni Straży Miejskiej w Częstochowie odebrali 156 telefonicznych zgłoszeń od mieszkanek i mieszkańców. Najczęściej dotyczyły one spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz zakłócania spokoju.
Najwięcej interwencji zgłaszanych telefonicznie dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach publicznych i zakłócania spokoju publicznego — łącznie 47 zgłoszeń. Na drugim miejscu znalazły się sprawy związane z wykroczeniami drogowymi, których odnotowano 46.
Dodatkowo pracownicy cywilni z referatu ds. miejskiego monitoringu wizyjnego przekazali dyżurnemu Straży Miejskiej 14 spraw do realizacji. Poza zgłoszeniami telefonicznymi strażnicy podejmowali również własne interwencje podczas patroli.
red
źródło/fot: Straż Miejska w Częstochowie



![Zderzenie pięciu samochodów na A1 pod Częstochową [ZDJĘCIA]](https://miejska.pl/wp-content/uploads/2026/06/osp-starcza-1-e1780860128402-768x500.jpg)


