15 C
Częstochowa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Mieszkaniec gminy Popów zatrzymany za znęcanie się nad rodzicami.

Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Popów za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodzicami. Na wniosek śledczych i prokuratury sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Mężczyźnie grozi kilkuletni pobyt za kratkami.

Agresywne zachowanie 26-letniego mieszkańca gminy Popów wobec rodziców trwało prawie dwa lata. W domowym zaciszu znęcał się nad nimi zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Pokrzywdzeni, obawiając się jego reakcji, nie zgłosili wcześniej tego organom ścigania.

W sobotę, 8 czerwca, oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o pijanym synu wszczynającym awanturę. Podczas kłótni, syn szarpał i uderzał swoją matkę. Policjanci szybko zareagowali i zatrzymali 26-latka na miejscu zdarzenia, natomiast poszkodowana kobieta została przewieziona do szpitala w Częstochowie na szczegółowe badania.

Śledczy zgromadzili obszerny materiał dowodowy, na podstawie którego mężczyzna usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad najbliższymi. Sąd Rejonowy w Częstochowie, na wniosek śledczych i prokuratury, zdecydował o zastosowaniu wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowego aresztu. Podejrzany spędzi najbliższy miesiąc w więzieniu. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Obecnie sprawą zajmuje się Prokurator Rejonowy w Częstochowie

red.
redakcja@miejska.pl
źródło: KPP w Kłobucku

POWIĄZANE

Ostatnie

Częstochowa
zachmurzenie duże
15 ° C
16.3 °
15 °
71 %
2.5kmh
88 %
czw.
13 °
pt.
20 °
sob.
25 °
niedz.
20 °
pon.
26 °