Miejsce na Twoją reklamę
MNIAM 2
MNIAM 2
22.3 C
Częstochowa
22.3 C
Częstochowa
środa, 24 czerwca, 2026
spot_img
spot_img

Otwarcie zjazdu z al. Wojska Polskiego w ul. Rakowską od 30 października

Od środy, 30 października, kierowcy będą mogli korzystać ze zjazdu z alei Wojska Polskiego w ulicę Rakowską w Częstochowie. Ze względu na trwające prace budowlane oraz wprowadzone ograniczenia, Miejski Zarząd Dróg apeluje o szczególną ostrożność w tej okolicy.

Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie, zjazd z al. Wojska Polskiego w ul. Rakowską zostanie udostępniony dla ruchu kołowego 30 października od godziny 10. Połączenia al. Wojska Polskiego z ul. Rakowską i ul. Sieroszewskiego są realizowane w ramach jednej inwestycji drogowej. Podczas prac na skrzyżowaniu z ul. Sieroszewskiego odkryto jednak kolizję z gazociągiem, która wymusiła korekty w dokumentacji i wprowadzenie czasowej organizacji ruchu, aby umożliwić wcześniejsze udrożnienie niemal gotowego zjazdu w ul. Rakowską.

Koszmarny wypadek na A1 [ZDJĘCIA]Czytaj równieżKoszmarny wypadek na A1 [ZDJĘCIA]

Decyzja o otwarciu zjazdu wynika z potrzeby zapewnienia płynniejszego ruchu kołowego, zwłaszcza w okresie wzmożonego ruchu przy dojazdach do cmentarzy na przełomie października i listopada. Rzecznik prasowy MZD, Maciej Hasik, podkreśla, że pomimo otwarcia, na skrzyżowaniu nadal obowiązują ograniczenia, ponieważ jest to teren placu budowy – pełny ruch pieszy i rowerowy wciąż nie jest dopuszczony.

Całkowite zakończenie robót i pełna funkcjonalność zjazdów w ul. Rakowską i Sieroszewskiego planowane są na koniec roku. Ostateczne otwarcie obu połączeń nastąpi po przeprowadzeniu wymaganych badań i odbiorów technicznych oraz sfinalizowaniu prac budowlanych, które trwają głównie w obrębie skrzyżowania z ul. Sieroszewskiego.

red
[email protected]
źródło: UM w Częstochowie

MNIAM 2
AMERICAN zielonka 2
brunch zielonka 2
spot_img

Popularne na stronie