Miejsce na Twoją reklamę
MNIAM 2
MNIAM 2
17.2 C
Częstochowa
17.2 C
Częstochowa
sobota, 27 czerwca, 2026
spot_img
spot_img

Pobyt przedłużony o 498 dni. Zatrzymania cudzoziemców w Opolu i na Śląsku

W Opolu zatrzymano 26-letniego obywatela Paragwaju, który znacznie przekroczył dopuszczalny czas pobytu bezwizowego. W działaniach Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujęto też kilkanaście innych osób przebywających w Polsce bez wymaganych dokumentów.

Do zatrzymania Paragwajczyka doszło w Opolu. Ustalono, że 26-latek nie opuścił terytorium Polski po wykorzystaniu limitu pobytu w ramach ruchu bezwizowego i przeterminował dozwolony czas o 498 dni. Komendant Placówki Straży Granicznej w Opolu zobowiązał go do wyjazdu w ciągu 30 dni oraz orzekł zakaz ponownego wjazdu do strefy Schengen na 3 lata.

Koszmarny wypadek na A1 [ZDJĘCIA]Czytaj równieżKoszmarny wypadek na A1 [ZDJĘCIA]

Równolegle funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 12 innych cudzoziemców nielegalnie przebywających w Polsce. Wśród nich byli m.in. obywatele Tunezji, Nepalu, Nigerii, Uzbekistanu, Gruzji i Kazachstanu. Żadna z tych osób nie przedstawiła dokumentów potwierdzających legalny pobyt, a część dodatkowo podejmowała pracę bez wymaganych zezwoleń.

Wobec wszystkich zatrzymanych wydano decyzje zobowiązujące do wyjazdu, wraz z zakazem powrotu sięgającym 3 lat. Straż Graniczna wszczęła także kontrole legalności zatrudnienia cudzoziemców w podmiotach gospodarczych, które zatrudniały te osoby.

red
źródło: Śląski Oddział Straży Granicznej

MNIAM 2
AMERICAN zielonka 2
brunch zielonka 2
spot_img

Popularne na stronie