W Raciborzu odbyła się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa z udziałem funkcjonariuszy i pracowników Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.
Tym razem pobór krwi wyjątkowo przeniesiono do siedziby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu. Akcję zorganizował klub HDK PCK „Pograniczna Grupa Krwi”, działający przy Śląskim Oddziale Straży Granicznej.
Do punktu pobrań zgłosiło się 16 funkcjonariuszy i pracowników, z czego 14 osób spełniło wymagane warunki, by mogła zostać od nich pobrana krew. W efekcie zebrano łącznie 6,3 litra krwi.
red
źródło: Śląski Oddział Straży Granicznej



![Lisiniec przejdzie metamorfozę. Powstanie Strefa Rekreacji Pacyfik [WIZUALIZACJE]](https://miejska.pl/wp-content/uploads/2026/06/lisiniec-1-768x432.jpg)


